איך ליצור משחק מחשב?

אפשר ליצור משחק מחשב בכל מיני דרכים ותוכנות. אחת התוכנות הפשוטות שכל אחד יכול לעבוד איתה זו תוכנת סקראץ' – Scratch ואיתה אפשר ליצור משחקים פשוטים כמו סופר מריו.

כדי ליצור משחק צריך לחשוב על מה יהיה המשחק, אילו דמויות יהיו, ראשיות ומשניות, איך יראו, מה יעשו ואיפה המשחק מתרחש זה יכול להיות כמעט כל מקום, תתפרעו עם הדמיון שלכם!

שימו לב שכדאי שהדמות תתאים למקום שבחרתם. אם בחרתם למשל בטירה, אז עדיף שהדמות תהיה למשל אביר ולא אסטרונאוט. צריך המשחק יהיה עקבי כדי שהמשחק יהיה טבעי לילדים אחרים ושהם ירגישו שהם מבינים אותו.

נמשיך עם הרעיון של אביר וטירה – צריך לתת לדמות יכולת אחת או יותר (למשל לפנות ימינה או שמאלה ולקפוץ כמו במשחק סופר מריו).

יש יכולת רגילה (תקיפה רגילה\ קפיצה רגילה\ מהירות וכו') ויכולת מיוחדת (תקיפה חזקה יותר\ קפיצה כפולה\ מהירות הרבה יותר מהירה). למשל, מקש אחד יגרום לאביר לנפנף בחרבו במהירות, מקש שני יגרום לו לנפנף בחרב יותר באיטיות ומקש שלישי ירים את המגן להגנה.

אם המקום הוא טירה, רצוי לעצב את הטירה גם מבפנים. לשים שם חפצים כמו נברשות, כסאות, אחים ועוד. אם עושים משחק מלחמה אז צריך אויבים ואפשר אפילו אויבים ברמות שונות.האויבים שבחרנו צריכים להתאים לרעיון כך שאם בחרנו בטירה ואביר אז האויבים צריכים להיות גם אבירים (אלא אם כן זה משחק פנטזיה ואז אפילו מפלצות ).

את כל מה שהצעתי כאן אפשר לעשות בתוכנת סקראץ' עם קצת תרגול. אבל אם אתם מכירים או יודעים לעבוד בתוכנות אחרות אז כמובן שאפשר גם איתן.

חשוב לזכור, כאשר יוצרים משחק צריך את הכלים– תרגול את השימוש בתוכנה, מציאת רעיון וביצועו בדרך המיוחדת שלכם.

נכתב על ידי גיא ויינרב-אורון best diet pills to lose weight.
מנטור במתחם "מייקטק" ותלמיד כיתה י' בבית הספר "עירוני א".