הכר את המנטור – איה נאמן

הכירו את איה נאמן, בת 15, מתגוררת בתל אביב וחלק מצוות המנטורים של המייקטק. איה, לומדת בעירוני א' במסלול של פיזיקה וכימיה, אוהבת מתמטיקה, ספורט וכמובן מתעניינת בטכנולוגיה.

"טכנולוגיה מעניינת אותי בגלל הפוטנציאל לעשות וליצור כל כך הרבה דברים מדהימים. תחילתו של סיפור האהבה ביני לבין הטכנולוגיה והחדשנות החל כשקראתי ספרים עתידניים שנתנו לי הרבה השראה ורעיונות, כך למעשה התחלתי לפתח בעצמי סיפורים עם טכנולוגיה עתידנית. דבר נוסף, שהשפיע עליי רבות היה קורס טכנולוגיה שלמדתי במסגרת בית הספר, בו הייתי צריכה לעצב מכונית ולתכנת לגמרי בעצמי רובוט שעושה כל מיני פעולות טכנולוגיות".

מזה בשבילך להיות מנטורית במייקטק?
"להיות מנטורית במייקטק זה קודם כל חוויה כיפית, מפתחת ומלמדת. אני משלבת גם לימוד של נושא שמעניין אותי וגם בילוי עם ילדים שאני מאוד אוהבת. למדתי המון על הדפסה בתלת ממד ושימוש בטכנולוגיות שונות ובנוסף איך לתקשר עם ילדים בצורה יותר טובה ולפתח אחריות".

ספרי לי על חוויה טובה שהייתה לך במייקטק
"פעם אחת חנכתי ילדה שרצתה מאוד ליצור חתול. היא רצתה שהזנב שלו יעשה עיקול מיוחד ולא מצאה צורה מתאימה. במשך חצי שעה היא עבדה על הזנב הזה עד שהצליחה. לראות את ההשקעה שלה וכמובן את ההתרגשות בסופו של דבר כאשר המשימה הושלמה שימח אותי מאוד".

ולסיום, איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים? מה החלום שלך?
"בעוד עשר שנים אני רואה את עצמי עובדת בעולם ההייטק ובעלת תואר במדעי המחשב או הנדסה fast working weight loss pills. בנוסף, אני אעבוד קשה מאוד על המצאה חדשה וחשובה".

תודה איה, שיהיה בהצלחה!

כתבה: נעמה אלקנה.